הרצליה היא אחת הערים היוקרתיות בישראל. העיר שוכנת לחוף הים התיכון לצד 7 ק"מ של חופים מתוחזקים היטב, אבל זו רק ההתחלה.

העיר הרצליה מדורגת במקומות הראשונים בארץ מבחינת רווחה, חינוך, תיירות ותרבות והיא ביתה של המרינה הגדול בישראל, של אזור הייטק מתקדם ושל שכונת המגורים הכי נחשבת בישראל – הרצליה פיתוח שבה מתגוררים שגרירים זרים.

רוצים לדבר עם יועצת נדל''ן בכירה? השאירו פרטים

  שוק הנדל``ן בהרצליה ואתם

  המשמעות היא שהעיר הרצליה היא אחד המקומות הכי טובים לגור בהם בארץ. עם זאת, מבחינה נדל"נית היא נחשבת למנומנמת יחסית והמחירים בה שווים לכל נפש וכיס.

  פרויקטים חדשים בהרצליה נבנים כל העת – מה שאומר שגם אתם יכולים להרשות לעצמכם להתחדש בדירה חדשה בהרצליה.

  עם זאת, כולנו רוצים לחסוך כמה שאפשר ולא לבזבז כסף סתם. לפניכם מספר טיפים שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות ברכישת דירה בפרויקטים בהרצליה:

  טיפ ראשון- לקחת בחשבון הוצאות נוספות

  מחיר הדירה לעיתים הוא רק ההתחלה ויש להוסיף עליו תשלומים נוספים. למשל, לשלם שכר טרחה לעורך דין בגובה 0.5-1.5% ממחיר הדירה, עמלת תיווך בגובה 2% ממחיר הדירה (לפני מע"מ), מס רכישה בהתאם למדרגות המס ותוספות בהתאם לעליית המדד.

  בנוסף, במידה ורוכשים את הדירה באמצעות משכנתא יש להוסיף למחירה הוצאות שונות. למשל, עמלת פתיחת תיק בבנק, תשלום לשמאי ועוד.

  אמנם רכישת דירה בפרויקטים חדשים בהרצליה אינה מצריכה שיפוצים כמו ברכישת דירה יד שנייה, אבל יש לקחת בחשבון עלויות של ריהוט והתאמות שונות כמו הוספת נקודות חשמל.

  טיפ שני – לרכוש דירה בת 4 או 5 חדרים

  דירות פרויקטים חדשים בהרצליה עולות 2-8 מיליון ₪. מבחינת מיסוי דווקא כדאי לקנות דירות יקרות כי עליהן מס הרכישה יחסית נמוך. אמנם יש מדרגות מס אבל הן אינן תואמות את ההבדלים במחיר.

  למשל, על דירה במחיר 2 מיליון ₪ ישולם 3.5% מס רכישה, אך על דירה במחיר 8 מיליון ₪ ישולם 8% מס.

  אשר לוקחים בחשבון שמחיר הדירה היקרה יותר הוא פי 4 ממחיר הדירה הזולה יותר, אבל מחיר המס הוא רק פי 2 המשמעות ברורה – דירה גדולה יותר משתלמת יותר לרכישה מבחינת מיסוי.

  מעוניינים בטיפים נוספים? צרו איתנו קשר

  רוצים לדבר עם יועצת נדל''ן בכירה? השאירו פרטים

   כתיבת תגובה